2018-09-10

Wizyta Pani Marzeny Wodzińskiej w zdunowskiej kaflarnii!

Piec chlebowy zbudowany przez członków Cechu podczas szkolenia z Andrea Magnolini z Włoch
Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wzięła udział w Festiwalu Zduństwa!

Na zaproszenie Cechu Zdunów Polskich Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Marzena Wodzińska, uczestniczyła w Festiwalu Zduństwa, który odbywał się w Zdunach w ramach Pogranicza Kultur 2018. Pani Marzena Wodzińska obejrzała zbudowane piece chlebowe oraz  przyjrzała się warsztatom artystyczno-ceramicznym dla dzieci i młodzieży, prowadzonych pod kierunkiem fachowców z Kaflarni Riwal. Następnie zwiedziła budynki starej kaflarnii. W ramach podziękowania otrzymała od Burmistrrza Zdun pamiątkowy kafel, który prezentował zdunowską kaflarnię.

2019-01-21

Nowe stawki opłat za egzaminy od 2019 roku

2019-01-14

Palenie od góry!

Cech Zdunów Polskich poleca metodę palenia "od góry".