2018-09-10

Wizyta Pani Marzeny Wodzińskiej w zdunowskiej kaflarnii!

Piec chlebowy zbudowany przez członków Cechu podczas szkolenia z Andrea Magnolini z Włoch
Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wzięła udział w Festiwalu Zduństwa!

Na zaproszenie Cechu Zdunów Polskich Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Marzena Wodzińska, uczestniczyła w Festiwalu Zduństwa, który odbywał się w Zdunach w ramach Pogranicza Kultur 2018. Pani Marzena Wodzińska obejrzała zbudowane piece chlebowe oraz  przyjrzała się warsztatom artystyczno-ceramicznym dla dzieci i młodzieży, prowadzonych pod kierunkiem fachowców z Kaflarni Riwal. Następnie zwiedziła budynki starej kaflarnii. W ramach podziękowania otrzymała od Burmistrrza Zdun pamiątkowy kafel, który prezentował zdunowską kaflarnię.

2020-03-17

Apel do pracodawców

APEL SPECJALNY

2020-03-03

Międzynarodowe Targi Kominkowe - KOMINKI 2020

KOMINEK FUTURA

Podsumowanie targów KOMINKI 2020

Jedyne w Polsce targi płonące żywym ogniem. To tutaj, mimo iż środek zimy, ciepło rozgrzewa zarówno zwiedzających, jak i wystawców przez 4 dni imprezy.

2020-02-20

Płomień Roku 2019 dla Cechu!

To już kolejny Płomień Roku dla Cechu! Podczas Gali Płomień Roku 2019 na Targach Kominkowych 2020 w Poznaniu, Cech Zdunów Polskich odebrał Płomień Roku 2019 za Festiwal Zduństwa w Zdunach. Działania zdunów po raz kolejny zostały docenione!