2018-09-10

Walne Zgromadzenie członków Cechu!

21 lipca 2018 r. w Zdunach odbyło się pierwsze (po rejestracji w KRS) Walne Zgromadzenie członków Cechu.

We Walnym Zgromadzeniu udział wzięło 24 członków Cechu. Przewodniczący zebrania, Pan Piotr Batura,  przypomniał wydarzenia, w których Cech Zdunów Polskich od momentu założenia Cechu brał aktywnie udział. Wspomniał o Targach  w Gdańsku, w Lublinie, w Poznaniu, Festiwalu Profesjonalistów w Kaliszu, gdzie bracia cechowi promowali zduństwo. Starszy Cechu nawiązał do organizowanych happeningów dla mieszkańców w wybranych miastach na terenie Polski, podczas których promuje ekologiczne spalanie opału. Wspomniał także o utworzonej Komisji Egzaminacyjnej, która przeprowadza egzaminy na czeladników i mistrzów.

Starszy Cechu przedstawił zaplanowane działania na kolejne miesiące. Ustalono, że Cech będzie, tak jak do tej pory, brał udział w Targach, gdzie zaprezentuje rzemiosło zduńskie. W czasie sezonu na palenie w domowych piecach, Cech zorganizuje happeningi dla mieszkańców, dotyczące czystego i efektywnego spalania opału. Natomiast Komisja Egzaminacyjna będzie nadzorować tegoroczne egzaminy czeladnicze i zduńskie w zakresie praktycznym oraz teoretycznym.

2020-03-17

Apel do pracodawców

APEL SPECJALNY

2020-03-03

Międzynarodowe Targi Kominkowe - KOMINKI 2020

KOMINEK FUTURA

Podsumowanie targów KOMINKI 2020

Jedyne w Polsce targi płonące żywym ogniem. To tutaj, mimo iż środek zimy, ciepło rozgrzewa zarówno zwiedzających, jak i wystawców przez 4 dni imprezy.

2020-02-20

Płomień Roku 2019 dla Cechu!

To już kolejny Płomień Roku dla Cechu! Podczas Gali Płomień Roku 2019 na Targach Kominkowych 2020 w Poznaniu, Cech Zdunów Polskich odebrał Płomień Roku 2019 za Festiwal Zduństwa w Zdunach. Działania zdunów po raz kolejny zostały docenione!