2018-09-10

Walne Zgromadzenie członków Cechu!

21 lipca 2018 r. w Zdunach odbyło się pierwsze (po rejestracji w KRS) Walne Zgromadzenie członków Cechu.

We Walnym Zgromadzeniu udział wzięło 24 członków Cechu. Przewodniczący zebrania, Pan Piotr Batura,  przypomniał wydarzenia, w których Cech Zdunów Polskich od momentu założenia Cechu brał aktywnie udział. Wspomniał o Targach  w Gdańsku, w Lublinie, w Poznaniu, Festiwalu Profesjonalistów w Kaliszu, gdzie bracia cechowi promowali zduństwo. Starszy Cechu nawiązał do organizowanych happeningów dla mieszkańców w wybranych miastach na terenie Polski, podczas których promuje ekologiczne spalanie opału. Wspomniał także o utworzonej Komisji Egzaminacyjnej, która przeprowadza egzaminy na czeladników i mistrzów.

Starszy Cechu przedstawił zaplanowane działania na kolejne miesiące. Ustalono, że Cech będzie, tak jak do tej pory, brał udział w Targach, gdzie zaprezentuje rzemiosło zduńskie. W czasie sezonu na palenie w domowych piecach, Cech zorganizuje happeningi dla mieszkańców, dotyczące czystego i efektywnego spalania opału. Natomiast Komisja Egzaminacyjna będzie nadzorować tegoroczne egzaminy czeladnicze i zduńskie w zakresie praktycznym oraz teoretycznym.

2019-01-21

Nowe stawki opłat za egzaminy od 2019 roku

2019-01-14

Palenie od góry!

Cech Zdunów Polskich poleca metodę palenia "od góry".