Aktualnosci

2018-09-10

Walne Zgromadzenie członków Cechu!

21 lipca 2018 r. w Zdunach odbyło się pierwsze (po rejestracji w KRS) Walne Zgromadzenie członków Cechu.

We Walnym Zgromadzeniu udział wzięło 24 członków Cechu. Przewodniczący zebrania, Pan Piotr Batura,  przypomniał wydarzenia, w których Cech Zdunów Polskich od momentu założenia Cechu brał aktywnie udział. Wspomniał o Targach  w Gdańsku, w Lublinie, w Poznaniu, Festiwalu Profesjonalistów w Kaliszu, gdzie bracia cechowi promowali zduństwo. Starszy Cechu nawiązał do organizowanych happeningów dla mieszkańców w wybranych miastach na terenie Polski, podczas których promuje ekologiczne spalanie opału. Wspomniał także o utworzonej Komisji Egzaminacyjnej, która przeprowadza egzaminy na czeladników i mistrzów.

Starszy Cechu przedstawił zaplanowane działania na kolejne miesiące. Ustalono, że Cech będzie, tak jak do tej pory, brał udział w Targach, gdzie zaprezentuje rzemiosło zduńskie. W czasie sezonu na palenie w domowych piecach, Cech zorganizuje happeningi dla mieszkańców, dotyczące czystego i efektywnego spalania opału. Natomiast Komisja Egzaminacyjna będzie nadzorować tegoroczne egzaminy czeladnicze i zduńskie w zakresie praktycznym oraz teoretycznym.

 

Aktualności

2019-07-15

Festiwal Zduństwa w zdunowskiej kaflarni!

Cech Zdunów Polskich wraz z ZOK w Zdunach zaprasza do uczestnictwa w festiwalu Pogranicze Kultur 2019. W ramach wydarzenia odbędzie się w dniach 26 - 27 lipca II Festiwal Zduństwa, podczas którego Cech Zdunów Polskich przeprowadzi warsztaty z budowy pieca metodą tradycyjną oraz zbuduje szklany piec, który zostanie odpalony o zmroku.

2019-07-13

Niepotarzalny happening w Zdunach!

Cech Zdunów Polskich zaprasza wszystkich którzy pragną przeżyć niesamowite widowisko. Widzimy się w 26 lipca 2019 na terenie zdunowskiej kaflarni, ul. Łacnowa 37.

2019-02-05

Szkolenie ze zduństwa nowoczesnego

Odbędzie się dwudniowe, wielozadaniowe szkolenie dla członków Cechu oraz sympatyków zduństwa.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE