2018-10-18

Cech Zdunów Polskich edukował mieszkańców!

Warsztaty robienia pizzy

13 października 2018 r. członkowie Cechu Zdunów Polskich przygotowali dla mieszkańców Zdun happening dotyczący czystago palenia. Pokaz spalania drewna poprowadził Starszy Cechu - Piotr Batura. W międzyczasie każdy mógł skosztować pysznej pizzy prosto z pieca, przygotowanej przez mistrza w pieczeniu pizzy klasycznej - Marcina Cebulskiego. Atrakcją dla młodszych było łupanie drewna za pomocą ręcznych łuparek. Czynność ta cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci.

Wydarzenie zostało zorganizowano w ramach projektu "Mikrodotacje na społeczne akcje!", z kórego Cech Zdunów Polskich otrzymał 5.000 zł na doposażenie Biura w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem i urządzenie wielofunkcyjne oraz materiały promocyjne. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Szczególnie podziękowania za wsparcie i okazaną pomoc przy organizacji happeningu kierujemy w stronę Urzędu Miejskiego w Zdunach oraz Zdunowskiego Ośrodka Kultury.

2019-04-17

2019-01-21