W piątek 26. lipca w czasie Festiwau „Pogranicze Kultur” w Zdunach budujemy piec butelkowy, który będzie odpalony przy zmroku ok. godz. 21:00. Ściany pieca zbudowane będą ze szklanych butelek, spojonych ze sobą gliną, ułożonych na zasadzie "denko za zewnątrz, szyjka do środka". Po osiągnięciu temperatury powyżej 500 stopni szkło mięknie, powodując fantazyjne wyginanie się szyjek. Po rozebraniu pieca można zabrać przepalone butelki jako niepowtarzalne pamiątki. Widok ognia przez pryzmat szkła też jest fajną atrakcją.

Zródło fot.: pl.printerest.com