Aktualnosci

2021-10-04

Apel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Kominki i Piece"

apel

Ogólnopolskie Stowarzyszenie ,,Kominki i Piece" apeluje o wstrzymanie się z wypełnianiem formularza ewidencyjnego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków do czasu jego korekty przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Według OSKP w obecnym kształcie formularz zalicza wszystkie kominki, kozy, ogrzewacze pomieszczeń i piece kaflowe na drewno i pellet (odnawialne źródła energii) do jednej grupy z urządzeniami na węgiel (paliwo kopalne). Nie rozdziela również starych wysokoemisyjnych urządzeń od nowych, niskoemisyjnych.

W konsekwencji Ewidencja nie da odpowiedzi na najważniejsze pytania:

o udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym oraz o źródła emisji.

Wszystkie niskoemisyjne urządzenia na OZE zostaną sklasyfikowane łącznie z wysokoemisyjnymi urządzeniami na paliwa kopalne.

Podjęte zostały już działania w celu doprowadzenia formularza Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków do stanu zgodnego z prawem, poprzez zbieranie danych zgodnych z faktycznie wykorzystywanymi urządzeniami grzewczymi na biomasę, w tym ekologicznymi urządzeniami zgodnymi z dyrektywą znaną jako ekoprojekt.

Działania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Kominki i Piece" zostały zauważone przez Portal Samorządowy, który opublikował artykuł w tej sprawi (treść artykułu znajduje się tutaj).

 

materiały: www.kominkipolskie.com.pl, www.portalsamorzadowy.pl

Aktualności

2022-10-06

Oficjalne otwarcie Starej Kaflarni w Zdunach!

Zrewitalizowana Stara Kaflarnia przy ul. Łacnowej 37 w Zdunach

W piątek, 30 września 2022r. odbyło się oficjalne otwarcie Starej Kaflarni w Zdunach, która została zmodernizowana w ramach projektu: "Rewitalizacja terenów poprzemysłowych i zdegradowanych w Zdunach". Jest to najstarszy tego typu obiekt w Polsce!

2022-10-06

Zapraszamy na otwarcie zrewitalizowanej Starej Kaflarni w Zdunach!

2022-06-09

Wielkopolski Mistrz oraz Czeladnik2021 roku

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE