Aktualności

na zdjęciu osoba starsza z lekarzem

Apel organizacji senioralnych do geriatrów i specjalistów medycznych

Apel seniorów z Gminnej Rady Seniorów w Krotoszynie i Sygnatariuszy projektu "Mobilna i Stacjonarna geriatria w każdej gminie Powiatu Krotoszyńskiego". 

Apel organizacji senioralnych i Sygnatariuszy projektu kierujemy do geriatrów i specjalistów medycznych nie bojących się wyzwań, kreatywnych a zwłaszcza takich, którzy chcieliby związać swoją praktykę zawodową i życie rodzinne z piękną Ziemią Krotoszyńską, Nie obiecujemy, że będzie łatwo ale ufamy, że wielki potencjał tkwiący w seniorach będzie wartością dodaną do projektu. Już teraz realizujemy wiele celów w ramach projektów organizacji pozarządowych, które wspierają lekarzy i personel medyczny w niełatwej i odpowiedzialnej służbie podejmowanej na rzecz leczenia osób starszych.

Pojęcie mobilności w geriatrii jest ewenementem o niezwykłym ładunku innowacyjności nie spotykanym dotychczas w Polsce, Europie i na świecie. Wyzwanie jest zatem potężne i niezwykłe a dotyczy bez mała 18 000 seniorów w naszym powiecie.

Powstanie pododdziału geriatrii traktujemy jako pierwszy krok do utworzenia oddziału psychogeriatrii, co winno nastąpić po uzyskaniu przez szpital wymaganych, zdolności medycznych, finansowych oraz organizacyjnych. Marzycielsko dodajemy, że w Krotoszynie mogłoby powstać Centrum Psychogeriatrii w Południowej Wielkopolsce.

Konsultant upoważniony przez Sygnatariuszy — Jan Leszek Pawlik
tel. 502127227; e-mail: jan-pawlik@o2.pl

fot. www.freepik.com

 

Pliki do pobrania

Apel.pdf