Aktualności

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny doceniona!

Podczas uroczystej XXIV gali konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” nagrodzone zostało prawie 100 projektów. Wśród laureatów znalazła się inicjatywa realizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Zduny.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się we wtorek, 7 listopada, w Poznaniu. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 2000 roku, a jego celem jest popularyzowanie lokalnych, proekologicznych i prokulturalnych inicjatyw. Istotą konkursu jest również aktywizacja lokalnych społeczności i promocja działań o znaczeniu kulturowym i historycznym.

Podczas gali wręczono 94 nagrody pieniężne oraz dyplomy, których fundatorem jest samorząd województwa wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Po raz kolejny doceniono działalność Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Zduny, która nagrodę w wysokości 5 000 złotych otrzymała za realizację projektu „W  wakacyjnej bibliotece swoje pasje odkrywam”. To cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci od 7 do 10 lat. Projekt miał na celu zaktywizowanie młodych mieszkańców Gminy Zduny, pobudzenie ich rozwoju, kreatywności, odkrywanie pasji i zainteresowań w obecności książek. Ponadto uczestnicy spotkań codziennie obcowali z literaturą, a także odkrywali bibliotekę jako miejsce ciekawych spotkań. Uczestnicy poznali świat sztuki, kultury, sportu i tańca. Nagrodę z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacka Bogusławskiego odebrała dyrektor, Joanna Lepczyńska wraz z Burmistrzem Zdun, Tomaszem Chudym.

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Burmistrz Zdun Tomasz Chudy wraz  z dyrektor biblioteki Joanną Lepczyńską z odebraną nagrodą w kwocie 5 tys. zł
Nagrodzeni laureaci
List gratulacyjny