Aktualności

Na zdjęciu Burmistrz Zdun Tomasz Chudy składa wraz z delegacją wiązankę pod pomnikiem

Gminne Obchody Święta Niepodległości w Zdunach

11 listopada br. odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zdunach. Po uroczystej mszy św. delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i komunizmu oraz przy mogile powstańców wielkopolskich, znajdujących się na zdunowskim cmentarzu. Następnie, w asyście sulmierzyckiej Orkiestry Dętej i pocztów sztandarowych, pochód udał się pod pomnik poświęcony Poległym Synom Miasta Zduny na Plac 700-lecia. Wartę honorową przy pomnikach pełniła I. Zdunowska Drużyna Harcerska. Wiązanki kwiatów pod pomnikami złożyli Członek Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego Miłosz Zwierzyk, Burmistrz Zdun Tomasz Chudy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zdunach Dionizy Waszczuk. 

Dalsza część obchodów miała miejsce na terenie Starej Kaflarni w Zdunach, gdzie wspólnie śpiewano piosenki i pieśni patriotyczne. Na zgromadzonych czekała wystawa pn. "Tak powstała Niepodległa". Wszyscy uczestnicy skosztowali ciepłego poczęstunku z ogniska. W zdunowskiej kręgielni trwał Turniej w Kręgle o Puchar Burmistrza Zdun, który przyciągnął wielu chętnych. Obchody zakończyła projekcja filmu pt. "Niepodległość" w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego.  

Fot. Ł. Cichy

Delegacja Gminy Zduny z wiązankami
Delegacja Gminy Zduny składa wiązanki kwiatów pod pomnikiem na Placu 700-lecia
Delegacja Solidarność Weteranów Pracy w Zdunach - Niezależny Krajowy Związek Zawodowy w Polsce Zarząd Zduny  w trakcie składania wiązanek
Pochód z asystą Orkiestry Dętej z Sulmierzyc
Poczty sztandarowe na Placu 700-lecia w Zdunach
Delegacja Gminy Zduny składająca kwiaty pod pomnikiem ofiar II wojny  św. i komunizmu