Relacje z wydarzeń

solenizantka z rodziną, Burmistrz Zdun i Kierownik USC

Jadwiga Morgiel ze Zdun skończyła 100 lat!

We wtorek, 26 września Jadwiga Morgiel ze Zdun obchodziła 100. urodziny. Pani Jadwiga od urodzenia mieszka w Zdunach w tym samym domu. Z tej okazji odwiedzili ją Burmistrz Zdun Tomasz Chudy oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zdunach Beata Jezierska-Durak. Wręczyli solenizantce kwiaty oraz dyplom od premiera Mateusza Morawieckiego. Pani Jadwiga przyjęła gości ciepło i opowiedziała o swoim życiu.

Jadwiga Morgiel urodziła się 26 września 1923 r. w Zdunach, jako córka Antoniego Morgla i Zofii z d. Kocińskiej. Pochodzi z rodziny długowiecznej. Jej rodzeństwem byli starsza siostra Maria (dożyła 85 lat), młodsza siostra Teresa (dożyła 87 lat) oraz brat Józef, który w tym roku skończy 92 lata. Już w okresie międzywojennym zapisała się do organizacji pn. Dzieci Maryi, które działało przy klasztorze Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Zdunach. Jest też członkiem wspierającym Chóru "Harmonia", który również w tym roku obchodził jubileusz 100-lecia działalności. Należała także do Koła Gospodyń Wiejskich w Zdunach. W okresie okupacji niemieckiej pracowała w leśnictwie w Baszkowie, a po wojnie prowadziła gospodarstwo rolne oraz pracowała jako portier w Jutrzence.

Pani Jadwiga cieszy się dobrym zdrowiem. Do 90. roku życia nie odwiedzała lekarzy i ma bardzo dobrą pamięć zarówno do wydarzeń dawnych, jak i tych teraźniejszych. Jest obecnie najstarszą mieszkanką zarówno Zdun, jak i całej gminy Zduny. Szanownej solenizantce wypada życzyć kolejnego, tak pięknego wieku!

info., fot. Ł. Cichy

Burmistrz Zdun odczytuje list gratulacyjny
Kierownik USC wręcza bukiet kwiatów
Pani Jadwiga z Burmistrzem Zdun i Kierownik USC
Pani Jadwiga z tortem
Solenizantka z rodziną