Relacje z wydarzeń

sołectwo Bestwin ze statuetką

Sołectwo Bestwin laureatem VII edycji konkursu ,,Aktywna Wieś Wielkopolska''

W niedzielę, 22 października br. w hali widowiskowo-sportowej w Gołuchowie odbyła się uroczysta gala konkursu ,,Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”. W spotkaniu licznie uczestniczyła delegacja z Gminy Zduny. Podczas uroczystości nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników VII edycji konkursu "Aktywna Wieś Wielkopolska", realizowanego w ramach samorządowego programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+. Celem konkursu jest ocena aktywności społeczności lokalnych uczestniczących w programie oraz nagrodzenie tych najbardziej aktywnych.

Wśród laureatów konkursu znalazło się sołectwo Bestwin. W imieniu sołectwa nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego – pana Krzysztofa Grabowskiego odebrali Członek Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego Miłosz Zwierzyk, Radna Rady Miejskiej w Zdunach Magdalena Konrady oraz sołtys Bestwina Grzegorz Szafraniak, a tym samym Lider Odnowy Wsi Bestwina. Oprócz statuetki przyznano także nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. złotych na potrzeby sołectwa.

Warto zaznaczyć, że jest to kolejne sołectwo z terenu naszej gminy, które zostało docenione  za aktywność i działania na rzecz odnowy i rozwoju wsi. Serdecznie gratulujemy i składamy słowa uznania wszystkim mieszkańcom oraz grupom działającym w sołectwie z Liderem Grupy Odnowy Wsi na czele, Panem, Grzegorzem Szafraniakiem.

sołectwo Bestwin w trakcie odbioru nagrody
sołectwo Bestwin z nagrodą
delegacja Gminy Zduny na gali konkursu